Použití

Použití Spare Air

SPARE AIR JE VAŠE ZÁCHRANA NA DOSAH RUKY ! Je vždy připraven k použití, žádná tlačítka ani knoflíky, jen životodárný vzduch!

1. V případě ohrožení jednoduše vyndejte Spare Air z pouzdra.

2. Dejte regulátor do úst a zmáčkněte tlačítko sprchy nebo profoukněte náustek od vody.

3. Ihned začněte výstup na hladinu, dýchejte normálně.

4. Spare Air můžete půjčit i svému buddymu. Bylo dokázáno, že Spare Air je rychlejší než dýchání z jedné automatiky a jednodušší než dýchání z octopusu.


Se Spare Air máte vše pod kontrolou!

Kolik mi dá Spare Air vzduchu?
Po noci, kdy se málem utopil napadla Larry Williamsona myšlenka, aby Spare Air poskytnul potápěčovi jeden nádech navíc. Historicky byli potápěči cvičeni na to, aby byli schopni v tísni vyplavat na jeden nádech, takže i ten by byl užitečný. Tato myšlenka se rozvinula v koncept malého systému, který dá potápěči dostatek vzduchu pro výstup z 30 metrů. Původní Spare Air, který se prodával prvních 10 let obsahoval přibližně 30 nádechů na hladině (cca 40 litrů vzduchu). Děkovné dopisy z celého světa dokazují schopnost tohoto produktu zachraňovat lidské životy. Postupem času byl vyvinut větší model a Spare Air má nyní obsah přibližně 57 nádechů na hladině (cca 85 litrů vzduchu), což odpovídá přibližně 2 - 5 minutám dýchání. Ve většině potápěčských situacích trvá výstup z rekreační hloubky jen pár minut a je na něj potřeba pár nádechů. V nouzové situaci platí stejná pravidla ale jen pokud jste dobře připraveni. Všichni potápěči musí dbát na dobrý výcvik a sledovat nejnovější bezpečnostní techniky. Spare Air je další nástroj, který potřebujete v případě nouze.

Je potřeba si manipulaci se Spare Air nacvičit?
Před prvním potápěním se Spare Air doporučujeme připevnit si pouzdro se Spare Air k jacketu, obléknout si jacket a vyzkoušet si vyndání Spare Air z pouzdra. Poté si vyzkoušejte nadechnout se ze Spare Air na suchu a spočítat si počet nádechů, které vám dá a celkově se s ním seznámit. Nakonec si během běžného ponoru vyzkoušejte výstup z rekreační hloubky*, abyste věděli kolik nádechů vám Spare Air dá (liší se podle vaší kapacity plic, váhy, teploty vody, stupně zátěže atd.). Pamatujte na to, že v případě ohrožení musíte výstup na hladinu zahájit okamžitě, takže si to i takto vyzkoušejte - bude to více odpovídat realitě.

Budu mít dost času na bezpečnostní zastávku?
Každý nouzový výstup je jedinečný, stejně jako profil ponoru. V závislosti na tom, kdy v průběhu ponoru ohrožení nastane, nemusí být bezpečnostní zastávka nutná. Ne všechny případy ohrožení souvisí s nedostatkem vzduchu. Mnoho selhání vybavení se může objevit kdykoliv v průběhu ponoru. V závislosti na hloubce, vaší kapacitě plic, váze atd. můžete mít dostatek času na bezpečnostní zastávku. Přečtěte si některé příběhy ze života, v mnoha případech se potápěči cítili bezpečněji, protože sebou měli Spare Air a zůstali v kritické situaci klidnější a udělali kontrolovanější výstup.

* Abyste předešli zatopení Spare Air při zkušebním výstupu, tak Spare Air úplně nevydýchejte.

Upozornění! Tento výrobek můžou pod vodou používat pouze certifikovaní potápěči.