Reference

V České republice používá SPARE AIR Vodní záchranná služba  ČČK MS Český Krumlov , která má svojí základnu na Lipenské přehradě.

 

Co říkají lidé o Spare Air


Během let jsme zaznamenali několik výroků od lidí, kteří měli možnost si vyzkoušet Spare Air. Věříme, že díky těmto názorům můžete lépe pochopit výhody tohoto systému.

„Moje zaměstnání mi kromě toho, že se potápím v nejlepších vodách na světě přináší také situaci, že svého buddyho často poznám teprve pár minut před ponorem a také že každý mluvíme jiným jazykem. Proto je pro mě Spare Air ten nejlepší buddy.“ Willy H. (Grapewine TX)

„Jako záchranný potápěč oceňuji tuto malou lahvičku při potápění s jinými lidmi.“ Gary L.H. (Texas)

„Koupil jsem si ho, abych se cítil bezpečněji. Vyřešilo to mojí obavu o to, že pokud mi dojde vzduch, tak můj buddy nebude poblíž“ Jason Q. (St. Thomas, Virgin Islands)

„…ty peníze stojí za to mít sebou něco, co vám může zachránit život. Chci si být jist, že když se potápím a nastane nejhorší možný scénář, že si nebudu muset přát abych měl o trochu více vzduchu. Tom M. (California)

„…Spare Air je super na cestování.“ Don M. (California)

„…Spare Air jsem dostal jako dárek od táty. Nejdřív jsem si myslel, že je to jenom reklamní trik a je to jen další nepotřebná věc, která se připne na jacket, ale po přečtení článku o potápěčských nehodách jsem změnil názor, protože většina nehod je z důvodu selhání dodávky vzduchu. Ocenili to i moji buddy kolegové. Jeremy B. (California)

„Potápěči jsou zvyklí používat záložní systémy, já sám se potápím s dvěma počítači a dvěma noži, v noci mám dvě svítilny. Většina potápěčů používá octopus, který je ale k ničemu pokud selže první stupeň. Já plně důvěřuji samostatnému dýchacímu systému a budu mít sebou Spare Air při všech ponorech.“ Anonym

„Před 6-7 lety jsem se potápěl na Santa Catalina a kvůli silnému proudu jsem měl velmi málo vzduchu, protože jsem se vracel k lodi a zároveň se musel začít vynořovat. Vynechal jsem bezpečnostní zastávku a vynořil se s necelými 14bary. Při vynořování jsem málem zpanikařil při pomyšlení že by mi došel vzduch. Proto jsem se ihned přihlásil do kurzu Rescue (který jsem úspěšně dokončil) a zakoupil jsem si Spare Air, abych byl klidnější, pokud bych se opět dostal do podobné situace.“ Anonym

„Skvělá možnost pro zajištění vzduchu v případě selhání vybavení.“ Richard U. (Texas)

„Jsem velmi opatrný člověk a přijde mi prostě bezpečnější mít sebou Spare Air. Zálohujte, zálohujte zálohujte!“ Abigail B (Missouri)

„Když jste mladší, tak bezpečnost není vždy na prvním místě. Když jsem zestárnul, a snad i zmoudřel, je pro mě bezpečnost na prvním místě. Nechci, aby nehoda při potápění vzala mojí rodině otce.“ Jason U. (Tennessee)

„Jednou mi došel vzduch a už to nechci vícekrát zažít!“ Joe M. (Texas)

„Ve 14 metrech mi zamrzla automatika a už nechci, aby se to opakovalo a já neměl v dosahu Spare Air!!!“ Mike K. (Pago Pago, Americká Samoa)

„Nejkompaktnější nezávislý systém, který je k dispozici.“ Keith C. (Arizona)

„Vyhrál jsem Spare Air na tomto webu před pár měsíci a nedávno se moc hodil mému potápěčskému partnerovi, kterému došel vzduch v 15 metrech. Byl moc šťastný, že jsem měl u sebe Spare Air.“ Gary H. (Texas)

„Létám na letadlech a vždy mám záložní systém. Spare Air dává smysl!“ Paul B. (Michigan)

„Chtěl jsem zkusit sólové potápění a Spare Air je pro tyto účely ideální.“ Dan L. (Missouri)

„Koupil jsem si Spare Air, protože vozím větší skupiny lidí na řece Delware. Na této řece je vysoké číslo utopených lidí za rok, proto si myslím, že je to dobrý investice.“ Rob H. (New Jersey)

„Používal jsem ho v námořnictvu a byl jsem tímto systémem ohromen, na octopus jsem si nikdy nezvyknul, nerad se dělím s někým o svůj vzduch.“ Brian D. (California)

„…slouží mi jako bezpečnostní opatření při potápění s mojí ženou. Chtěli jsme mít nezávislý zdroj vzduchu.“ Patrick K. (Arizona)

„Koupil jsem si Spare Air ihned v devadesátých letech když se poprvé objevily a já se seznamoval s potápěním. Koupil jsem si ho pro případ nouze, který naštěstí nikdy nenastal. Je to životní pojistka. Potápění je úžasný sport, který má jasná bezpečnostní opatření…“ Claudie R. (California)