Otázky a odpovědi

OBECNÉ

Proč ho potřebuji / proč bych ho měl koupit?

SPARE AIR je nejmenším dostupným záložním potápěčským systémem s plněním do 207 bar, abyste v případě nouze měli dostatek vzduchu pro výstup z hloubek odpovídajících sportovnímu potápění. Je tak malý, že jej může nosit kdokoliv. Vezměte bezpečnost do svých rukou - kupte si SPARE AIR!

Lze je znovu naplnit?

Ano, SPARE AIR lze znovu naplnit a to i z Vaší tlakové láhve nebo kompresorem v obchodě či na lodi.

Jak jsou velké?

Jsou tak malé a kompaktní, že je může nosit každý potápěč! SPARE AIR je nejmenším dostupným záložním potápěčským systémem s plněním do 207 bar, abyste v případě nouze měli vzduch pro výstup na hladinu. Model 170 je o málo větší než plechovka limonády a model 300 je podobné velikosti jako sprej na vlasy. Zde naleznete další technické údaje.

Jakou velikost bych si měl koupit?

Model 300 je nejoblíbenější velikostí rekreačních potápěčů a pro ty, kteří se potápějí s nitroxem je tu verze Nitrox. Model 170 je oblíbený u instruktorů a profesionálních potápěčů, je vhodný pro potápění v malých hloubkách.

Kolik vzduchu obsahují/při jakém tlaku?

SPARE AIR je navržen s cílem dovést potápěče v krizové situaci na hladinu. Řada SPARE AIR obsahuje tři modely, všechny s max. tlakem 207 bar. Model 170 pojme 48 litrů vzduchu nebo přibližně 30 dechů na souši, modely 300 a 300-N Nitrox pojmou 85 litrů vzduchu nebo přibližně 57 dechů na souši.

Musím před použitím SPARE AIR projít potápěčským kurzem?

Ano, během potápěčského kurzu se učíte, jak správně dýchat stlačený vzduch bez rizika ublížení na zdraví. SPARE AIR je součástí potápěčského vybavení a všechna pravidla týkající se potápění se týkají též použití SPARE AIR.

Musím projít potápěčským kurzem i při použití Spare Air na souši?

Hodně lidí používá Spare Air i pro nouzové situace na souši a v těchto případech není potřeba žádný speciální kurz.

Kam lze připevnit?

Přístroje SPARE AIR jsou dodávány s pouzdrem, které umožňuje jeho připevnění téměř kamkoliv! Pro připevnění pouzdra slouží dva rychle odpojitelné pásky, připevnit jej lze na přední část opasku na kompenzátoru vztlaku nebo na popruh pro připevnění tlakové láhve či kamkoliv na kompenzátor vztlaku.

 

 

NÁKUP

Kde jej mohu zakoupit?

U smluvních prodejců firmy Delphin Sub.

Kolik stojí?

SPARE AIR je prodáván v balení, které obsahuje přístroj SPARE AIR, pouzdro, bezpečnostní lanko a plnící adaptér. Doporučená cena pro model 300 viz. ceník SpareAir.

 

 

TECHNICKÉ

Fungují správně v různých teplotách?

Ano, byly testovány a osvědčili se ve všech potápěčských podmínkách.

Jaká je doporučená hloubka?

SPARE AIR model 300 je navržen pro sportovní potápění v hloubkách do 40ti metrů a model 170 je navržen pro sportovní potápění v hloubkách do 30ti metrů.

S jakou přesností ukazuje manometr (003DGS)?

Manometr ukazuje po přírustcích 20 bar s přesností 5%, což je pro manometry standard.

Jak dlouho trvá plnění SPARE AIR / jaký je průměrný čas plnění?

Naplnění modelu 300 trvá asi 1 minutu a modelu 170 asi 45 sekund. Ventil na tlakové láhvi otevírejte pomalu, aby se Spare Air plnil pomalu a s nejlepšímy výsledky.

 

 

OPRAVY/ÚDRŽBA

Jak dlouho trvá záruka?

Záruka na SPARE AIR odpovídá českému obchodnímu zákoníku.

Jakou údržbu vyžaduje SPARE AIR?

Jakou údržbu vyžaduje SPARE AIR?

Musí být tlakové láhve testovány?

Ano, všechny tlakové láhve SPARE AIR musí být podrobeny jednou za 2,5 roku vizuální kontorle a periodicky testovány jednou za 5 let.

Potřebuji náhradní součástku pro opravení mého SPARE AIR. Mohu si ji u Vás objednat?

Pokud se jedná o vnější spíše kosmetické součástky, objednejte si je u smluvního prodejce firmy Delphin Sub. Pokud je Spare Air nefunkční doporučujeme jej zaslat autorizovanému servisnímu středisku.

Mohu rozšířit můj přístroj na Nitrox / použít standardní SPARE AIR s Nitroxem?

Doporučujeme zakoupení modelu Nitrox. Další informace ohledně konverze na Nitrox obdržíte v obchodě specializovaném na Nitrox.

 

 

CESTOVÁNÍ

Jak mám cestovat se SPARE AIR?

Pokud poletíte se Spare Air komerčním letadlem, musí být systém zcela prázdný a podle předpisů musí být regulátor odšroubován z láhve, aby bylo jasné, že láhev je prázdná.

Co mám dělat, pokud budu požádán o sejmutí plicní automatiky z tlakové láhve?

Plicní automatiku můžete bez rizika poškození odšroubovat z tlakové láhve. ( Doporučujeme na všechny lety ! ) Pokud tak bylo učiněno, přístroj po příletu podrobte inspekci u potápěčské obsluhy, aby bylo po našroubování zajištěno správné utěsnění O-kroužkem.

Jaký vliv má na můj SPARE AIR létání v různých výškách?

Létání v různých výškách by nemělo mít žádný negativní vliv. Spare Air je používán v různých leteckých hladinách americkým námořnictvem, vojenským letectvem a privátními piloty po více než 15 let bez negativních projevů.