Proč jsem vynalezl SPARE AIR

Chtěl bych Vám říct PROČ jsem vynalezl  SPARE AIR...

"Jedné noci jsem se potápěl za humry v překrásných, průzračných vodách kus od pobřeží ostrova Catalina. Po chvilce jsem si uvědomil, že jsem si zapomněl zkontrolovat zásobu vzduchu. Jakmile jsem jej chtěl zkontrolovat, nadechl jsem se a zjistil že není co dýchat. Na chvilku mě přepadla panika... pak jsem se dal dohromady a rychle plaval k hladině s ochromujícím pocitem, že je to příliš daleko a že nemám šanci! Ve spěchu za drahoceným vzduchem nad hladinou jsem začal ztrácet vědomí... mojí jedinou myšlenkou bylo... kdybych měl alespoň jeden dech vzduchu navíc.

Po mnoho dní po tomto zážitku jsem se v noci probouzel v potu. Pak jsem si začal všímat vracející se myšlenky...byly to poslední slova, na která jsem si vzpomněl předtím, než jsem ztratil vědomí... Kdybych jen měl ještě jeden dech. Proč se toto neustále vracelo? Existoval důvod, proč mi byla dána příležitost žít dále? Pak mi svitlo. Jsou zde ti, kteří to nezvládli nebo nezvládnou...Jsou zde jiní, kteří ztrácí vědomí a už nikdy se neprobouzí... kdyby jen měli ten jeden dech vzduchu navíc!

Takže příběh končí v současnosti. Byl založen SPARE AIR a já si dal závazek předávat světu informace o bezpečném potápění a jak předcházet utonutí. Potápění je bezpečné, ale mohlo by a mělo by být ještě bezpečnější.