Plnění

HEED 3 je plně autonomní dýchací pomůcka, kterou lze opakovaně plnit vzduchem. Naplnění je jednoduché asi jako nafouknutí kola u auta. Stačí připojit patentovaný plnicí adaptér k jakémukoliv vzduchovému kompresoru nebo k potápěčské lahvi standardní velikosti. Automatika je nepřetržitě připravena zahájit dodávku vzduchu.

Součástí je manometr, který zobrazuje přesný tlak v lahvi na škále po 200psi. Skladujte HEED 3 zcela naplněn a po použití ho vždy doplňte, aby byl vždy při ruce v případě nouze.

 

 

Poznámka: Pokud dojde k vyprázdnění systému pod vodou, tak před novým naplněním proveďte servisní postup popsaný v návodu k použití.

Plnění z potápěčské lahve 200bar :

Připojte plnicí adaptér (třmen) k plnicímu ventilu HEED 3 a důkladně ho dotáhněte.
Připojte Heed 3 pomocí adaptéru k potápěčské lahvi 200bar. Ujistěte se, že odvzdušňovací šroub je dotažen.
Pomalu otevřete ventil potápěčské lahve a přepusťte vzduch skrz jednocestný zpětný ventil. Po naplnění ventil lahve uzavřete.
Pro uvolnění třmenu z potápěčské lahve povolte odvzdušňovací šroub. Po uvolnění tlaku šroub znovu utáhněte ať ho neztratíte.

 

Volitelný vzduchový kompresor pro snadné plnění
Kompaktní přenosný vzduchový kompresor Nuvair 3.5G (#3100-com) je k dispozici v elektrické nebo plynové verzi. Jde o velmi spolehlivý kompresor ideální pro rychlé plnění lahví (cca 30 sekund / 1 láhev). Malé rozměry a váha dovolují snadný transport.
HEED 3 se plní snadno a rychle ze vzduchového kompresoru (na obrázku je připojen adaptér na kompresor).